فراموش کردم
اعضای انجمن(279) نحوه ارسال مطلب نظرات انجمن
جستجوی انجمن
مهدی نصیری (nasiri )    

همزاد چیست

منبع : http://patoghu.com/forum/thread47282.html
درج شده در تاریخ ۹۰/۰۲/۱۸ ساعت 19:23 بازدید کل: 1906 بازدید امروز: 1 0 می‌پسندم  
 

همزاد یا همزاده به معنای همراه زاده شده ، یعنی دو کس که در یک زمان به دنیا آمده و زاییده شده باشند.
در باورهای قدیمی عوام در ایران باور به چندین موجود تخیلی رواج داشته است از جمله موجوداتی به نام همزاد.</span>
بنا بر این باورها، هر شخص دارای همزادی است که در جایی به نام «دنیای از ما بهتران» بطور هم‌زمان با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با آن شخص دارد.
مصریان قدیم بر این باور بودند که کلاً تمامی زندگان دارای همزاد هستند که این همزادها را «کا» می‌نامیدند. به باور مصریان پس از مرگ انسان همزاد آنها نمی‌میرد.
واژه همزاد همچنین می‌تواند در معنی هر دو یا چند چیزی که هم‌زمان به دنیا آمده باشند بکار برود مانند افراد دوقلو و چندقلو یا برای مثال منظومه‌ای همزاد با منظومه شمسی.تحقیق درباره همزاد از دانشنامه ها

آقای علی باقری عضو هیدت علمی دانشگاه در کتاب خود درباره همزاد نوشته اند:
; همزاد چیزی مستقل از انسان نیست . در واقع باید گفت همزاد وجود دارد اما بخشی از خود انسان است .

اما همزاد در شرایط خاصی به وجود می آید و توسط فرد خاصی دیده میشود .
همزاد برای انسانهایی است که دچار مشکل روحی و افسردگیی زیاد هستند و احساس تنهایی شدید و نیاز به هم صحبت دارند.
آنها سنگ صبور میخواهند و همزاد این نیاز را بر طرف میسازد. به طور معمولی افرادی که در آستانه دیوانگی قرار دارند ، یا برخی از دیوانه ها همزاد را می بینند و با او صحبت میکنند اما این همزاد را هیچ کس دیگر نمیتواند ببیند .
وقتی فردی دچار تنهایی ، یاس و افسردگی می شود در ابتدای بروز بیماری ممکن است در مغز خود صدایی شبیه ویز ویز را بشنود ، این مربوط به فعالیت و حرکت عادی اعصاب و رگهای مغز و افزایش الکتریسیته در آن است. این صدا صدا در ابتدا آزار دهنده نیست با توسعه ناراحتی و افسردگی ، صدای ویز ویز شدت گرفته آزار دهنده می شود.


از سوی دیگر بیمار بر میزان گفتگو و مکالمه درونی خود میافزاید .
در آن واحد مسائل متعددی وارد مغز میشود که امکان توجه و فکر کردن به همه آنها وجود ندارد . در عین حال که بیمار میکوشد به آنها توجه نکند این مساله اورا کلافه مینماید تا جاییکه بر شدت و وخامت بیمار می افزاید و رفتارهای ناهنجار از اوبیشتر سر میزند ، اطرافیان از او دورتر میشوند و بیمار به ناچار خلوت را پذیرفته ، سکوت اختیار میکند.
بیمار گاه پنجاه تا شصت موضوع در سر دارد ، کم کم این افکار به شکل پروانه های هلیکوپتر در می آیند که مدام در سر او میچرخد از این مرحله فرد به سوی جنون رفته و به عنوان دیوانه شناخته میشود. در مرحله میانی شرع ویز ویز گاه بیمار چنان با خود گفتگو میکند که گویی واقعا فرد دیگری در مقابل اوست.
در این مرحله جن میتواند وارد بدن او شود ، به تدریج تحریک احساس تنهایی نموده و توهم او را شدت بخشد. آنگاه زمانی میرسد که بیمار خود را میبیند .
در غالب موارد ، قبل از اتمام دوران افسردگی و ورود به مرحله جنون فرد نفس خود را رویت میکند که تحت عنوان همزاد شناخته میشود.
اما این فرد که در مقابل او ظاهر میشود بخشی از نفس خود بیمار است از این رو فقط توسط خود بیمار قابل رویت است.


1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
چگونگی درج آگهی در سایت و قسمت تبلیغاتجایزه 50.000 تومانی تورهای مشهد مقدس ویژه تابستان 1393تعرفه جدید خدمات ترجمه ( چاپ محسن )واقعیت های ماهواره (دوستان حتما بخونید)مرکز آموزش زبان انگلیسیشارژ تلفن همراه در حال راه رفتنمشخصات زیست محیطی خانم های خاطر خواهباشگاه سانداووشو المپیک شهرستان میانه ثبت نام میکندفروش فوری خانه
کاربران آنلاین
shaya nouri مهسا 21 محمد دوستی تقدیر چنین بود...... shayan afifi ... Mina ... نار بایی baran----- محمد ایلغاری نادیاصدر نازی 2012 لبخندتنها محمد.حسینی Iı_____ GHoSt ReCoN _____ ıI بی تانم بردیا. *وحید* **...TARKAN** سمیرا *** ستایش.. *امپراطور*Emperor* عکاسی رخ مجیدمیانجی نیما17ساله سعید««« احسان شعبانی *پرپر* ***حمید*** زهرا حجت نیا Se7en ترکمانچای nice_ .*___ m____.*_girl___. عطر یاس پایگاه اطلاع رسانی شهید محمودرضا بیضایی مصطفی علیپور مجید دادا امیر تک ---------------- ...s...0o0o...g...0o0o0l...i ___IIII LoRd of ThE woRld IIII___ ((((احسان)))) علی 126 **ساناز** آزاد ورها امین داودی سفیر عشق*پور صالحی شادی مطلبی محمد ائلدار شهاب دینی DOORNA DOORNA سرباز حریم ولایت007 جمال اسماعیلی... بهروز داداشی ساسان .صادقی سهیل سهرابی آرتیستون گذرگاه ...maSteR... آموزشگاه فنی و حرفه ای کوشا بجنگ مثل... رحیم حمیدی sahar naz.* -PaNti-BeNti- اشکان 72 شکست سکوت... * عسل * نیما بهرامی علی اقبالی سوشو زمانی جعفر نظری امیر زدزد یا صاحب الزمان (عج) زندگی جاری ست ساسان خسروی سربه هوااا عشق به خدا اسماعیل صفایی حسن رستمی jahan azar *مهندس آینده* علیرضا- قره داغی متمدی

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است